Pompoen Paprika Soep

’t Is weer het seizoen voor pompoen! En tegelijk is dit het ideale seizoen voor verwarmende soep. De combinatie van die twee is zeker een geslaagde combinatie! Zeg nu zelf, op een regenachtige, koudere herfstavond is er niets zo gezellig en lekker als een dampende kom soep. Deze soep maakt gebruik van de eerste pompoenen en de laatste paprika’s en wordt nog extra warm gemaakt door de heerlijk hete kruiden.

Pompoen Paprikasoep | De Groene Keuken

Paprika-pompoen soep (geïnspireerd door seitan is my motor)

800 g butternut pompoen
2 (lange) rode paprika’s
1 fijngehakte rode en 1 fijngehakte witte ui
8 tenen knoflook
1 tl paprikapoeder
1 takje rozemarijn
1 1/2 tl komijn
2 1/2 tl (mild) currypoeder
1/2 tl kurkuma
1 tl cayennepeper
1 blik tomaten of 500 g verse tomaten
1.5 liter groentebouillon
plantaardige olie

Neem een grote soeppot en zet deze op een middelmatig vuur.
Schil de pompoen en snijd ze in blokjes. Snijd de paprika in blokjes.
Doe wat olie in de pot en voeg de uien toe, laat een 5tal minuten stoven. Voeg de paprika en pompoen toe en laat nog 2 à 3 minuten stoven. Voeg de kruiden en knoflook toe en roer alles goed door elkaar.
Voeg de tomaten en groentebouillon toe en breng aan de kook. Kook dit alles een half uur op een hoog vuur.
Haal de pot van het vuur en mix het tot een stevige maar fijngepureerde soep met een staafmixer. Als je geen staafmixer hebt, kan het natuurlijk ook met een blender.
Heerlijk met verse (knoflook)croutons erbij!

Pompoen Paprikasoep | De Groene Keuken

Pompoen Paprikasoep | De Groene Keuken

Pompoen Paprikasoep | De Groene KeukenBewarenBewarenBewarenBewaren

BewarenBewaren



6 thoughts on “Pompoen Paprika Soep”

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.